Warsztaty stylu dla małych pacjentów

W czwartkowe popołudnie, 16 maja, gabinet psychologa na Oddziale Onkologii Dziecięcej zamienił się w prawdziwy salon kosmetyczny, zaś szpitalny korytarz w wybieg dla małych modelek i modeli. A wszystko to w ramach zainaugurowanych na oddziale warsztatów stylu.

Jak podczas choroby zmienić swój wizerunek, poeksperymentować z ubiorem, dobrać odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji cery czy poznać tajniki makijażu mogli się przekonać pacjenci Oddziału Onkologii Dziecięcej GCZD.

Młodsze dziewczynki, na specjalnie przygotowanym do tego celu czerwonym dywanie, chętnie prezentowały kolorowe spódnice, kapelusze i sukienki. Chłopcy eleganckie muchy i najnowsze trendy w modzie. Nastolatki skupiały się z kolei na „poprawianiu” urody. Powodzeniem cieszyły się porady kosmetyczne, zabiegi pielęgnacyjne jak regulacja brwi oraz malowanie paznokci w wielu odcieniach.

Przedsięwzięcie zostało zorganizowane przy udziale dr n. hum. Justyny Dubiel psychologa klinicznego GCZD, przedstawicieli kierunku Kosmetologia GWSH w Katowicach oraz Fundacji Iskierka. Warsztaty będą odbywały się cyklicznie.