Niezwykłe chwile z Zespołem “Kropelka”

To jeden z ciekawszych występów, jakie ostatnio widzieliśmy, mówili zgodnie pacjenci Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka, po pokazie wokalno-tanecznym dzieci i młodzieży z Zespołu “Kropelka”. 18 maja grupa kilkunastu młodych ludzi wywodzących się z Koła Małego Hospicjanta, gościła w naszym szpitalu.

Zespół pod czujnym okiem Romy Antonowicz (jego założycielki i opiekuna) rokrocznie opracowywuje trzy programy wokalno-taneczne, które prezentuje na oddziałach pediatrycznych szpitali (w tym regularnie od kilku lat w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka), w domach dziecka, kościołach, domach kultury oraz na spotkaniach wolontariatu hospicyjnego i wspólnoty rodzin hospicyjnych.

Od 2009 roku członkowie “Kropelki” rokrocznie biorą udział w edukacji I-go stopnia w Letniej Szkole Artystycznej w Koszęcinie, prowadzonej przez Zespół Pieśni i Tańca Śląsk, a finansowanej przez Urząd Miasta Katowice.

Efekt tych zajęć bez wątpienia przekłada się na wysoki poziom artystyczny całego zespołu, co doceniają również pacjenci naszego Centrum. Występ wywołał u nich wielką radość i uśmiech na twarzy. Chore dzieci z zapartym tchem śledziły tańce wykonywane przez “Kropelkę”, nagradzając je gromkimi brawami. Młodzi artyści obiecali, że odwiedzą GCZD ponownie.