Spotkanie z abp Zimowskim

“Cieszę się, że jestem dziś w Panewnikach między aniołkami niebieskimi, a tymi, które są na ziemi” – tymi słowami przywitał pacjentów Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka im. Jana Pawła II w Katowicach, abp Zygmunt Zimowski. „Watykański minister zdrowia” odwiedził nasz region w ramach obchodów Światowego Dnia Chorego.

Abp Zimowski swoją wizytę w GCZD rozpoczął od Kaplicy Aniołów, gdzie spotkał się z pacjentami Szpitala i ich rodzinami. Przewodniczący Papieskiej Rady ds. Służby Zdrowia wspominał osobę Jana Pawła II, w kontekście zbliżającej się uroczystości kanonizacji, która już 27 kwietnia odbędzie się w Watykanie. Nawiązując do słów piosenki „Święty uśmiechnięty” objaśniał dzieciom definicję świętości.

– Święty kocha Boga, życia mu nie szkoda. Chce, by jego życie było blisko Boga – mówił. – To proste, a zarazem trudne w codzienności życia. Arcybiskup przywołał pamięć dzieci fatimskich – Franciszka i Hiacynty, którym za życia objawiła się Matka Boska. Mimo, że oboje zostali wybrani przez Boga, to ich życie było pełne cierpienia. Jak mówił tylko nieliczni mogą dostąpić tego zaszczytu. Zachęcił również chore dzieci do modlitwy za ich pośrednictwem.

Jak podkreślił abp Zimowski obecnie przeżywamy rok wiary, który powinien uświadomić nam bliskość Chrystusa i z którym wiążą się dobre czyny. Wyraził nadzieję, że wyobraźnia miłosierdzia będzie towarzyszyła każdemu z nas zarówno w pracy, jak i w życiu codziennym. Wspomniał również by w tej wielkiej trosce o dziecko i myślach skupionych wokół choroby nie zapominać o rodzinie.

Spotkanie zakończyło się wspólną modlitwą i błogosławieństwem. Jego uczestnicy zostali zaproszeni do pamiątkowego zdjęcia. Ponadto każda osoba otrzymała obrazek z wizerunkiem papieża Franciszka. Przewodniczący Papieskiej Rady ds. Służby Zdrowia odwiedził także pacjentów Oddziału Kardiologii Dziecięcej oraz spotkał się ze studentami i personelem medycznym Szpitala.