Annika Beck gościnnie w GCZD

W dniach 7 do 13 kwietnia Katowice były gospodarzem 2 edycji turnieju tenisowego BNP PARIBAS KATOWICE OPEN z cyklu WTA TOUR. W ramach tego wydarzenia w mieście pojawiło się wiele zawodniczek ze światowej czołówki, m.in. Agnieszka Radwańska, Roberta Vinci, Carla Suarez Navarro, Klara Koukalova oraz Annika Beck. Ta ostatnia złożyła wizytę w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka, gdzie odwiedziła pacjentów Oddziału Chirurgii i Urologii.

Annika Beck, 49 zawodniczka światowego rankingu WTA, w turnieju uczestniczyła już po raz drugi. W ubiegłym roku, właśnie w Katowicach, osiągnęła swój pierwszy półfinał zawodów cyklu WTA Tour, ostatecznie ulegając Włoszce Robercie Vinci. Beck jest triumfatorką wielkoszlemowego French Open w grze pojedynczej dziewcząt z 2012 roku oraz reprezentantką Niemiec w Pucharze Federacji. W październiku 2012 roku osiągnęła pierwszą setkę światowego rankingu WTA.

Spotkanie z pacjentami GCZD było dla niej wielkim przeżyciem. Tenisistka podczas rozmowy z dziećmi odsłoniła kilka tajemnic dotyczących swojego życia prywatnego i zawodowego. Annika na co dzień mieszka w Kolonii. Swoją przygodę z tenisem rozpoczęła przed piętnastoma laty, jako pięcioletnia dziewczynka. Aby osiągać coraz lepsze wyniki, musi odbywać regularne treningi, trwające nawet 6-7 godzin dziennie. Gdy dopadają ją chwile zwątpienia, powtarza sobie, że sport, który zdecydowała się uprawiać wart jest poświęceń. Jej życiowe motto to: ”Nigdy się nie poddawać i zawsze iść do przodu”. W kręgu sportowych zainteresowań zawodniczki, poza tenisem, znajduje się również lekka atletyka i pływanie. Jak kilkukrotnie akcentowała podczas spotkania, jej marzeniem było od zawsze posiadanie rodzeństwa: starszego brata i młodszej siostry. Niestety jest jedynaczką.

Annika obdarowała pacjentów Oddziału prezentami, rozdawała autografy oraz zachęcała do robienia pamiątkowych zdjęć.