Moc uśmiechu z Grupą Hevent

Ciekawa choreografia, doborowa muzyka, moc zabawy i radości. Tego rodzaju atrakcje czekały naszych małych pacjentów, którzy wzięli udział w spektaklu „Tysiąca Uśmiechów”, w wykonaniu Grupy Eventowej Hevent z Bielska-Białej. Bawili się wszyscy, nie tylko dzieci, ale również ich rodzice i opiekunowie.

Ania i Krzysiu znajdują na strychu babci stary, latający dywan. Za pomocą magicznego zaklęcia przenoszą się w odległe miejsca kuli ziemskiej. Jako pierwsze odwiedzają Indie, następnie chłodną Antarktydę, by za chwilę znaleźć się na Dzikim Zachodzie i w Chinach. Na swojej drodze spotykają sympatyczne misie polarne, lwa chińskiego oraz Melośmiacza znanego wszystkim dzieciom z książki „Akademia Pana Kleksa”. W tej niecodziennej podróży towarzyszą im pacjenci Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka. Śpiewają, tańczą, a nawet rzucają się śnieżkami. Ogromne maskotki bardzo szybko podbijają dziecięce serca, podobnie jak aktorzy wcielający się w postaci głównych bohaterów. To niezwykłe widowisko, to zasługa artystów z Grupy Eventowej Hevent, którzy odwiedzają nasz Szpital cyklicznie już od kilku lat.

– Na co dzień dajemy uśmiech osobom młodszym i nieco starszym, uczestnicząc na zasadach komercyjnych w festynach i imprezach plenerowych – tłumaczy Artur Szulc, Dyrektor Grupy. – Pewnego dnia postanowiliśmy, że chcemy dać coś od siebie chorym dzieciom. Skrzyknęliśmy ludzi, zebraliśmy sprzęt i przyjechaliśmy odwiedzić je w Szpitalu. Jeżeli tylko będzie to możliwe, postaramy się robić to częściej, kilka razy do roku.

Członkowie Grupy odwiedzili pacjentów na kilku szpitalnych oddziałach. Przekazali również na ich rzecz artykuły papiernicze, szkolne oraz zabawki.