Dzień Dziecka w GCZD

Piłkarze Klubu GKS Katowice, młodzi adepci sztuki teatralnej, wolontariusze Fundacji „dr Clown”, a nawet profesjonalny iluzjonista. To tylko nieliczni z gości Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka im. Jana Pawła II w Katowicach, którzy odwiedzili nasz Szpital w związku z przypadającymi z początkiem czerwca obchodami Dnia Dziecka.

Delegacja Klubu GKS Katowice na czele z piłkarzami: Alanem Czerwińskim, Mateuszem Kamińskim, Dominikiem Sadzawskim, Sławomirem Dudą, Grzegorzem Goncerzem i Aleksandrem Januszkiewiczem obdarowała pacjentów Szpitala słodyczami i gadżetami. Sportowcy prowadzili rozmowy z dziećmi nie tylko na temat sportu i ich fascynacji związanych z grą w piłkę nożną, ale także o pozasportowych zainteresowaniach, osiągnięciach w szkole oraz zdrowiu. Wspólnie spędzony czas był wspaniałą okazją do pamiątkowych zdjęć i autografów.

W tym niezwykłym dniu nie mogło zabraknąć wrażeń związanych ze sztuką. Pacjenci GCZD mieli możliwość uczestnictwa w spektaklu „Ogród pełen bajek” w reżyserii Piotra Janiszewskiego (zw. z Teatrem Śląskim im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach), traktującym o takich fundamentalnych wartościach jak: przyjaźń, odwaga, umiejętność życia w zgodzie z innymi. Aktorzy ze Studia Małych Form Teatralnych, Scenografii i Reżyserii ART – Re z Krakowa zaprezentowali „Legendę o Smoku Wawelskim” w oparciu o najbardziej znaną legendę krakowską. Przybliżyła ona dzieciom kulturę związaną z Krakowem oraz stworzyła atmosferę nauki i rozrywki, połączonej z mnóstwem wrażeń artystycznych.

Podopieczni Kliniki Pediatrii mieli z kolei możliwość spotkania z profesjonalnym iluzjonistą. Zaprezentowany przez niego pokaz objął m.in. iluzję sceniczną i mikro iluzję, w której mogli uczestniczyć sami pacjenci. Uśmiechom i zabawie nie było końca. Mamy nadzieję, że nasi przyjaciele będą o nas pamiętać i jeszcze nie raz pojawią się w murach naszego Szpitala.