Rektorzy śląskich uczelni czytali dla dzieci

Do pacjentów Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka im. Jana Pawła II w Katowicach, na tydzień przed Świętami Bożego Narodzenia, dotarł niezwykły zastęp św. Mikołajów, w gronie którego znaleźli się prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś  JM rektor Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, prof. dr hab. n. med. Joanna Lewin-Kowalik prorektor ds. studiów i studentów Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, Robert Talarczyk dyrektor Teatru Śląskiego im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach, Jacek Filus szef anteny Polskiego Radia Katowice oraz Grażyna Zielińska dyrektor regionalny ING Banku Śląskiego.

Goście podarowali dzieciom prezenty w postaci audiobooka z „Opowieścią Wigilijną” Karola Dickensa, sami również czytali fragmenty książki.
Pomysł nagrania płyty ze słuchowiskiem narodził się w Studenckim Radio Egida. Młodzi ludzie, z okazji Świąt Bożego Narodzenia, postanowili zrobić coś dobrego dla chorych
i cierpiących dzieci. Przekaz był prosty. Wywołać uśmiech na ich twarzach i sprawić, by choć na chwilę zapomniały o problemach, z którymi się zmagają. Zaproszenie do projektu przyjęły znane     i cenione postaci z regionu, reprezentanci m.in. świata nauki, kultury, polityki, jak prof. Jerzy Buzek, Piotr Uszok, prof. Wiesław Banyś czy Renata Przemyk. Przy współpracy Uniwersytetu Śląskiego oraz ING Banku Śląskiego powstała unikatowa płyta w świątecznym klimacie.
Łącznie, do 12 śląskich placówek, w tym Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka, Chorzowskiego Centrum Pediatrii i Onkologii oraz Domu Dziecka Tęcza trafiło 1500 egzemplarzy opowiadania.

Foto: TV UŚ