Akcja 101 procent GieKSy z udziałem GCZD

Górnośląskie Centrum Zdrowia Dziecka wzięło udział w konferencji prasowej Klubu GKS Katowice poświęconej  m.in. akcji „101 procent GieKSy”, promującej przekazanie 1 % podatku dochodowego na katowickie Organizacje Pożytku Publicznego. Szpital reprezentowała Pani Małgorzata Herian Kierownik Działu Organizacyjno-Prawnego.

Głównym zamierzeniem akcji jest promocja tematyki 1% podatku, przekazywanego na organizacje i instytucje, które ratują życie i zdrowie, a także wspierają katowiczan w trudnych sytuacjach życiowych. Dlatego też w dniu 6 marca br., czyli podczas meczu GKS Katowice – Arka Gdynia, inaugurującego rundę wiosenną, piłkarze GieKSy wystąpią w wyjątkowych strojach z symbolem 1 procenta. Na koszulkach zawodników znajdą się loga instytucji współpracujących z Klubem, tj. Domu Aniołów Stróżów, Hospicjum Cordis i Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka oraz miejsce na reklamę sponsora. Dochód z licytacji miejsca reklamowego oraz późniejszej licytacji 20 koszulek trafi do potrzebujących placówek.

Jednocześnie zachęcamy wszystkie osoby, które chciałyby wesprzeć nasz Szpital do wypełnienia deklaracji podatkowej za rok 2015 i podarowania 1 % podatku na Stowarzyszenie Pożytku Publicznego wspierające GCZD w zakupie aparatury medycznej.

Stowarzyszenie Narodowy Fundusz Ochrony Zdrowia w Katowicach KRS 0000093395
z dopiskiem : zakup aparatury medycznej dla Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka
Wystarczy, że wypełniając roczne zeznanie podatkowe (PIT-37) wpiszecie Państwo
1.   W polu 137 numer KRS 0000093395
2.   W polu 138 ”Wnioskowana kwota” kwotę stanowiącą 1 % podatku z poz.126
3.   W polu 139 ”Cel Szczegółowy 1%” „ dla Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka”

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które już wsparły naszą placówkę. Dzięki Państwa pomocy mogliśmy zakupić specjalistyczną aparaturę medyczną w postaci respiratora dla Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii oraz nowoczesny ambulans do transportu wcześniaków i noworodków wyposażony m.in. w inkubator transportowy, zestaw ECMO oraz monitor funkcji życiowych.