Rezimy dobrem!

Wyjątkowa akcja charytatywna w Dzień Dziecka! Popularny youtuber ReZigiusz będzie jutro zbierał pieniądze na nowy plac zabaw dla małych pacjentów Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka.

19-letni ReZigiusz (Remigiusz Wierzgoń) pochodzi z Wodzisławia Śląskiego. To jeden z najbardziej popularnych polskich vlogerów. W serwisie YouTube obserwuje go 2 mln fanów, ponad 1,2 mln fanów towarzyszy mu na Facebooku. ReZigiusz jest też reporterem w programie The Voice of Poland. Ma także własny sklep internetowy, w którym pod marką ReziStyle sprzedaje projektowane przez siebie gadżety.

Swą popularność ReZigiusz wykorzystuje w projektach  charytatywnych. Najbliższy – „Rezimy dobrem” –  już w środę 1 czerwca. Cały dochód netto ze sprzedanych w tym dniu gadżetów ReziStyle zostanie przeznaczony na budowę nowego placu zabaw przy Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach.

 – Celem jest zbudowanie sensorycznego placu zabaw, łączącego przyjemne z pożytecznym. Pokażmy razem, że Internet ma potężną moc. Także i ty – matko, synu, kuzynko i córko – wspomagajcie dzieciaki. Ludzie, pokażcie swoją moc! – w swoim stylu zachęca do udziału w akcji ReZigiusz. Film z apelem chłopak zamieścił na własnym kanale YouTube. Klip ma już blisko 300 tys. odsłon.

Koszt budowy nowego sensorycznego placu zabaw to nawet 200 tys. zł. – Warto jednak ponieść ten wydatek, bo korzyści z takiej inwestycji są nie do przecenienia – przekonuje dr Tomasz Łosień z Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka, który jest jednym  z pomysłodawców nowego placu zabaw.

Zabawa na rehabilitacyjnym placu zabaw to uzupełnienie i przedłużenie terapii prowadzonej w ramach Oddziału Rehabilitacji Neurologicznej. To na nim podopieczni oddziału mogą w praktyce zastosować i wykorzystać wszystko to, co zdobyli podczas kompleksowej terapii neurorozwojowej, neurologicznej,  psychologicznej, logopedycznej oraz terapii zajęciowej. Plac ten ma za zadanie pobudzić w formie zabawowej małą i dużą motorykę, a także zmysły słuchu, wzroku i dotyku. Korzystnie wpływa też na wydolność fizyczną naszych pacjentów. W tym kontekście z placu zabaw mogą także wynieść  duże korzyści pacjenci innych oddziałów naszego szpitala, również ci z ograniczoną sprawnością – podkreśla dr Tomasz Łosień.

To kolejny projekt charytatywny ReZigiusza. W grudniu 2014 roku youtuber podczas jednodniowej akcji zebrał ponad 112 tys. zł netto. Pieniądze w całości zostały przekazane na rzecz Wojewódzkiego Szpitala Rehabilitacyjnego w Jastrzębiu Zdroju.

Akcja „Rezimy dobrem” rusza o północy w środę 1 czerwca. Może ją wesprzeć każdy, wystarczy zrobić w tym dniu zakupy  w internetowym sklepie http://sklep.rezigiusz.pl.  Więcej informacji o akcji można znaleźć na profilach ReZigiusza w serwisie Facebook (https://www.facebook.com/rezimydobrem oraz https://www.facebook.com/reZigiusz) a także na jego kanale YT (https://www.youtube.com/channel/UCLLNPuvRGKxSczJcxlOiMXg).

REZIMY-POMOZ-DZIECIOM-01-m