Nowy plac zabaw coraz bliżej

326 847, 64 – taki jest ostateczny wynik charytatywnej akcji ReZimy Dobrem. 24 sierpnia w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka odbyła się konferencja prasowa, podczas której ReZigiusz przekazał nam czek na tę właśnie kwotę.

ReZigiusz to jeden z najbardziej popularnych polskich youtuberów. W serwisie YouTube obserwuje go 2 mln fanów, ponad 1,2 mln fanów towarzyszy mu na Facebooku. ReZigiusz jest też reporterem w programie The Voice of Poland. Ma także własny sklep internetowy, w którym pod marką ReziStyle sprzedaje projektowane przez siebie gadżety.

Swą popularność ReZigiusz wykorzystuje w projektach  charytatywnych. 1 czerwca podczas akcji „Rezimy dobrem” ReZigiusz zebrał ponad 326 tys. zł. Cała kwota zostanie przeznaczona na budowę nowego placu zabaw przy Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach.

Zabawa na rehabilitacyjnym placu zabaw będzie wspaniałym uzupełnieniem i przedłużeniem terapii prowadzonej przez zespół terapeutyczny Oddziału Rehabilitacji Neurologicznej GCZD. To na nim podopieczni oddziału w praktyce będą mogli zastosować wszystko to, co zdobyli podczas kompleksowej terapii neurorozwojowej, neurologicznej,  psychologicznej, logopedycznej oraz zajęciowej. Plac ten ma za zadanie pobudzić w formie zabawowej małą i dużą motorykę, a także zmysły słuchu, wzroku i dotyku.

Korzyści z nowego placu zabaw odniosą też pacjenci innych oddziałów szpitala. Będzie on świetnym miejscem do prowadzenia zajęć z integracji sensomotorycznej. Zabawa na placu wpłynie też pozytywnie na wydolność fizyczną małych pacjentów. Plac będzie też miejscem integracji dzieci z różnym typem niepełnosprawności z dziećmi zdrowymi. Przebywanie na nim będzie też miłym odpoczynkiem i oderwaniem choć na chwilę od szpitalnej rzeczywistości.

Integracyjny plac zabaw przy Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka zostanie oddany do użytku w połowie 2017 r.

IMG_1452_1