Gwiazda z wizytą u małych pacjentów

Wyjątkowy gość w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka! Pacjentów Oddziału Onkologii, Hematologii i Chemioterapii odwiedziła Małgorzata Kożuchowska.

Popularna aktorka wraz z przedstawicielami Fundacji Iskierka podsumowała wyniki akcji „Słońce dla Iskierki”. Gwiazda przekazała symboliczny czek, wzięła też udział we wspólnej zabawie z podopiecznymi oddziału oraz wprowadziła dzieci w magiczny świat literatury dziecięcej.

Przez cztery letnie miesiące każdy, kto zakupił w drogeriach Rossmann „słoneczne produkty” marki Kolastyna, przekazał w ten sposób złotówkę na pomoc podopiecznym Iskierki. Dzięki zaangażowaniu klientów udało się pozyskać pieniądze na zakup trzech aparatów do laseroterapii dla dziecięcych oddziałów onkologicznych do profilaktyki bolesnych zmian grzybiczych w jamie ustnej dzieci przed i po chemioterapii, dwa skanery do żył, organizację działań integracyjnych i terapeutycznych dla dzieci z chorobą nowotworową i ich rodzin oraz dofinansowanie publikacji interaktywnej książki dla dzieci.

To już druga odsłona wakacyjnej akcji „Słońce dla Iskierki”. Pieniądze zebrane w ramach poprzedniej pozwoliły na organizację wyjazdu rehabilitacyjnego, zakup sprzętu medycznego oraz wydanie poradnika z dietą dla dzieci chorych onkologicznie.

–  Bardzo się cieszymy, że Kolastyna i Rossmann wspierają naszą pracę. Dzięki tej akcji, poprzez zakup odpowiedniego sprzętu, możemy podnosić jakość u i minimalizować ból naszych podopiecznych, ale też prowadzić działania, które rozwijają pasje naszych dzieci i ich rodziców – mówi Joanna Czernicka-Siwecka, prezes Fundacji Iskierka.

To kolejna wizyta osoby powszechnie rozpoznawalnej w katowickiej klinice dziecięcej. W ostatnich miesiącach małych pacjentów GCZD odwiedzili m. in. brazylijscy siatkarze Giba i Nalbert, muzyk Sebastian Riedel oraz Dorota „Superniania” Zawadzka.

 

IMG_2838