Odnowione przychodnie w GCZD dzięki pracownikom katowickich firm

Pracownicy Grupy TDJ pomalowali ściany przychodni w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka. To kolejna w ostatnim czasie wartościowa społeczna inicjatywa, na której korzystają mali pacjenci szpitala w Katowicach- Ligocie.

Malowanie wewnętrznych ścian przychodni szpitala dziecięcego w GCZD odbywało się przez cztery kolejne weekendy, począwszy od 23 czerwca. Podczas prac zużyto 400 litrów farby. W projekt zaangażowali się pracownicy zarówno stanowisk produkcyjnych, jak i zarządczych Grupy FAMUR, Grupy PGO, TDJ Estate, TDJ oraz Fundacji TDJ. W akcji uczestniczyli także uczestnicy projektu społecznego „Kopalnia Aktywności”, a także rodziny pracowników.

Do uczestnictwa w tej inicjatywie nie trzeba było specjalnej zachęty. Odzew wśród pracowników był niesamowity. W akcji wzięło udział ponad 60 osób – mówi Anna Łomnicka z Działu Rozwoju Organizacji FAMUR SA, jedna z koordynatorek akcji. – To niezwykle budujące, że nieznający się ludzie poświęcają swój wolny czas na to, by wspólnymi siłami pomagać innym. Zaangażowanie i zgranie zespołu było tak wielkie, że prace zakończyliśmy na tydzień przed planowanym terminem.

– To wspaniały prezent dla pacjentów poradni. Prezent nie tylko piękny i cenny, ale również praktyczny – komentuje dr Justyna Dubiel, psycholog kliniczny w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach. – Oczekiwanie na wizytę u lekarza będzie w takich warunkach o wiele milsze, a możliwość skorzystania przez dzieci z otrzymanych w prezencie zabawek i przyborów rysunkowych zapobiegnie nudzie i monotonii.

To kolejny w ostatnich miesiącach przykład bezinteresownego wsparcia Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka oraz jego pacjentów. W połowie czerwca otwarty został integracyjny plac zabaw dla dzieci, ufundowany przez youtubera ReZigiusza ze środków wpłaconych przez internautów. W marcu rodzice i nauczyciele podopiecznych Niepublicznej Szkoły Podstawowej i Przedszkola „Wesołe Słoneczka” pomalowali i artystycznie przyozdobili Salę z Sercem w GCZD. W 2016 roku pracownicy katowickiego salonu Ferrari obdarowali wszystkich pacjentów szpitala mikołajowymi prezentami.

Inicjatywy tego typu to przykład ludzkiej wrażliwości na potrzeby innych. Pokazują nie tylko gotowość do mobilizacji dobrej energii i zjednoczenia sił, ale także praktyczne zdolności organizatorskie – komentuje dr Justyna Dubiel.

 

Zdj. Jacek Filipiak, Agencja Interaktywna MEDIA-JF