“Zawodowcy na Medyków” wystartowali!

Pierwszym gościem pacjentów szpitala był dziennikarz Kamil Durczok.

Pobyt w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka (GCZD) w Katowicach to nie tylko czas powrotu do zdrowia przy wsparciu najlepszych lekarzy i pielęgniarek.  W chwilach wolnych od zabiegów i wizyt lekarskich dzieci chodzą do szpitalnej szkoły, oglądają przedstawienia teatralne, korzystają z biblioteki. – W ten sposób oswajamy szpitalną rzeczywistość  i pozwalamy małemu pacjentowi zmniejszyć strach. W przyjaznym otoczeniu dzieci chętniej angażują się w proces swojego leczenia i zdrowienia – mówi Beata Wojciechowska-Musik, specjalista ds. promocji w GCZD, odpowiedzialna w szpitalu za organizację imprez dla małych pacjentów.

W takie podejście znakomicie wpisuje się realizowany w GCZD projekt „Zawodowcy na Medyków”. – Będziemy zapraszać do naszego szpitala osoby znane, które w swoim zawodzie czy działalności odniosły sukces. Takie, które mogą być inspiracją dla naszych nastoletnich pacjentów w poszukiwaniu przez nich zainteresowań czy nawet wyborze przyszłego zawodu – mówi Beata Wojciechowska-Musik.

Pierwszym gościem pacjentów GCZD był dziennikarz Kamil Durczok. W luźnej rozmowie z dziećmi redaktor mówił o początkach swojej pracy dziennikarskiej, studenckich audycjach w Radiu Egida, pracy w Radio Katowice, TVP i TVN. Młodzi ludzie pytali z kolei, co się „sprzedaje” w social media. Padały też pytania o najciekawszych rozmówców i najważniejsze zawodowe doświadczenia Kamila Durczoka. Nie zabrakło oczywiście wspólnych zdjęć i rozdawania autografów.

 

IMG_5019