Strażacy z wyjątkową wizytą w szpitalu

Niezwykłą niespodziankę dla małych pacjentów Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka przygotowało Stowarzyszenie Strażacy Wspólnie przeciw Białaczce.

Kilkudziesięciu umundurowanych strażaków pojawi się w katowickim szpitalu w poniedziałek 8 stycznia. Wraz z nimi przybędą trzej królowie-strażacy oraz chodząca strażacka maskotka. Każdy z pacjentów otrzyma od nich w tym dniu spóźniony świąteczny prezent. Na zakończenie wizyty strażacy ustawią się przed szpitalem, tworząc wielkie świetlne serce. Strażackie wozy włączą w tym momencie dźwiękowe i świetlne sygnały. Wszystkiemu z okien będą się oczywiście przyglądać mali pacjenci szpitala.

Akcję „Paczka dla dzieciaka na Święta od Strażaka” organizuje Stowarzyszenie Strażacy Wspólnie przeciw Białaczce, skupiające członków ochotniczych straży pożarnych ze Śląska (m. in. z Cieszyna-Pastwisk, Lublińca i Strzebinia), a także innych regionów Polski. Jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia strażacy odwiedzili pacjentów w szpitalach m. in. w Warszawie, Poznaniu, Chorzowie i Zabrzu. Do Katowic dotrą dopiero teraz – wszystko z powodu dużej liczby wydarzeń odbywających się w grudniu w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka. Oprócz działalności charytatywnej członkowie stowarzyszenia angażują się również w promocję dawstwa szpiku kostnego.

Akcja „Paczka dla dzieciaka na Święta od Strażaka” odbędzie się w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach (ul. Medyków 16) w poniedziałek 8 stycznia.  Ok. godz. 15.30 strażacy rozpoczną odwiedziny pacjentów na poszczególnych oddziałach. Ok. godz. 17.30 uformują wielkie świetlne serce na zewnątrz szpitala.

akcja-Wroclaw