Dziękujemy za akcję pełną empatii i wrażliwości

Koniec wielkiego szycia pościeli dla najmniejszych pacjentów Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach.  Akcję zorganizowało bytomskie przedszkole TIKA.

 Do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach trafiły właśnie 92 prześcieradełka i 37 kolorowych kołderek. Z myślą o dzieciach urodzonych przedwcześnie wolontariusze uszyli też 80 poszewek na gniazdka, 40 poduszek do karmienia oraz 50 rożków.

Tego typu wsparcie jest dla naszego szpitala bardzo ważne. I nie chodzi tu tylko o materialną wartość uszytej pościeli. Ważniejsza dla nas i rodzin pacjentów jest empatia i wrażliwość, jakimi wykazali się organizatorzy akcji i uczestniczący w niej wolontariusze – mówi dr hab. n. med. Iwona Maruniak-Chudek, kierująca Oddziałem Intensywnej Terapii i Patologii Noworodka GCZD.

Wielkie szycie pościeli odbywało się w Bytomiu przez cały zeszły tydzień. Całość akcji – od pomysłu, poprzez zakup materiałów, zwołanie wolontariuszy, aż po transport uszytej pościeli do szpitala – zorganizowało bytomskie przedszkole TIKA. Do maszyn do szycia zasiedli nauczyciele oraz rodzice przedszkolaków. Do akcji przyłączyli się też wolontariusze spoza przedszkola. Te osoby, które nie potrafiły szyć na maszynie, pomagały w krojeniu, wycinaniu i wypełnianiu uszytej pościeli.

 

DSCN0297