Śląski Dzień Zdrowia z Akademią Misia Zdrowusia

Konsultacje laryngologiczne, dietetyczne i diabetologiczne, nauka mycia rąk i zębów  czy wreszcie szkolenie z resuscytacji noworodków –  specjaliści z Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach będą aktywnie uczestniczyć w II Śląskim Dniu Zdrowia. To wyjątkowe wydarzenie promujące zdrowie i aktywny tryb życia już jutro odbędzie się w Katowicach.

Śląski Dzień Zdrowia to niepowtarzalna okazja, żeby w jednym miejscu kompleksowo zadbać o siebie i swoją rodzinę. Warunkami dobrego zdrowia są regularna diagnostyka, odpowiednia profilaktyka, wiedza o tym, jak zdrowo żyć oraz aktywność fizyczna. Śląski Dzień Zdrowia wychodzi naprzeciw potrzebom każdego z tych obszarów.

Przez całą sobotę mieszkańcy regionu będą mogli w wygodny sposób skonsultować się z wybitnymi specjalistami wybranych dziedzin medycyny oraz skorzystać z bezpłatnych badań diagnostycznych.  Z ramienia Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka konsultacji będą udzielać laryngolodzy, dietetycy dziecięcy oraz edukatorzy diabetologiczni. Ratownicy medyczni z GCZD zademonstrują na fantomach, w jaki sposób prawidłowo przeprowadzić resuscytację noworodka.

Na Śląskim Dniu Zdrowia nie mogło oczywiście zabraknąć Misia Zdrowusia. Maskotka GCZD wraz z pracownikami szpitala poprowadzi warsztaty dla dzieci, podczas których najmłodsi dowiedzą się, jak wezwać pomoc, co zrobić w przypadku omdlenia oraz jak prawidłowo myć zęby i ręce.

II Śląski Dzień Zdrowia odbędzie się w sobotę 10 marca w godz. od 10. do 16.00 w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Pełny program wydarzenia znajduje się na stronie www.slaskidzienzdrowia.pl. Imprezę organizują PTWP SA oraz Miasto Katowice. Partnerem strategicznym wydarzenia jest Śląski Uniwersytet Medyczny.

 

slaski-dzien-zdrowia-2017