Dzień Dziecka w szpitalu pełen prezentów i zabaw

1 czerwca mali pacjenci Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka zostaną obdarowani słodyczami i drobnymi upominkami. Dzięki temu Dzień Dziecka spędzony w szpitalu będzie choć odrobinę przyjemniejszy.

W piątek 1 czerwca przez cały dzień po szpitalu krążyć będzie Miś Zdrowuś. Szpitalna maskotka odwiedzi pacjentów poszczególnych oddziałów i przekaże im prezenty od sponsorów. Będzie też oczywiście czas na przybicie piątki i wspólne selfie.

O godz. 12. do Zdrowusia dołączy Hippi, maskotka jednego z darczyńców szpitala. Hippi przywiezie ze sobą wielką porcję słodyczy i innych upominków, które oczywiście też trafią do małych pacjentów.

O dzieciach leczących się w  GCZD pamiętały również przedszkolaki z Przedszkola Akademia Wyobraźni z Marklowic. Z myślą o nich dzieci przeprowadziły zbiórkę artykułów szkolnych, przygotowały też laurki dla swoich chorych kolegów. Przedstawiciele rady rodziców przedszkola pojawią się z prezentami w szpitalu w piątek ok. godz. 9.30.

Z kolei o godz. 16. w szpitalu pojawi się ekipa fundacji Dr Clown. Jak zwykle będzie czas na wspólne gry i zabawy z dziećmi.

Jak podkreśla dr Justyna Dubiel, psycholog kliniczny w GCZD, dzieci w szpitalu potrzebują takich wydarzeń. Mogą dzięki nim odetchnąć od szpitalnej codzienności, trosk, obaw i nudy. Radosna atmosfera wielkiego wydarzenia sprzyja rozluźnieniu, odreagowaniu napięć i kapitalizacji pozytywnych emocji, które mają bezpośredni wpływ na stan zdrowia dzieci. Radość, śmiech, pozytywna ekscytacja, nadzieja, optymizm – to wszystko sprzyja mobilizacji systemu odpornościowego, szybszej rekonwalescencji po operacjach, rehabilitacji fizycznej i psychicznej – komentuje dr Justyna Dubiel.

 

IMG_4955