Młodzi muzycy pomogą wyremontować Oddział Pediatryczny

Wyjątkowy koncert odbędzie się w niedzielę 23 września w Tarnowskich Górach. Młodzi muzycy zagrają największe przeboje dziecięcej muzyki filmowej. Całkowity dochód z imprezy przeznaczony będzie na rzecz Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach.

 Na scenie Państwowej Szkoły Muzycznej I st. Im. J. Paderewskiego w Tarnowskich Górach wystąpią artyści młodzieżowych orkiestr „Śląskie Smyki” oraz „Symfonix, a także śpiewacy Młodzieżowego Chóru Rozrywkowego „Dafne”. W programie koncertu znajda się utwory z najpopularniejszych filmów dziecięcych ostatnich lat. Młodzi muzycy przypomną nagrania z filmów “Król Lew”, “Shrek”, “Kraina Lodu”, “Madagaskar”, “Piraci z Karaibów” i “Mały Książe”. Nie zabraknie też znakomitej muzyki dla starszych słuchaczy – dla nich artyści zagrają popularne przeboje z filmu „Mamma Mia”.

Organizatorem koncertu jest tarnogórskie Stowarzyszenie Plasterek, zajmujące się charytatywną pomocą dzieciom. Stowarzyszenie organizowało w przeszłości również Wigilię dla ubogich i bezdomnych oraz przeprowadziło zbiórkę odzieży używanej dla potrzebujących. – Chcieliśmy jednak rozszerzyć naszą działalność, działać globalnie, pomagać większej liczbie dzieci. Do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka trafiają dzieci z całego województwa, dlatego to właśnie ten szpital wybraliśmy na beneficjenta koncertu. Zebrane środki sfinansują remont Oddziału Pediatrii, m. in. malowanie sal oraz zakup paneli przyściennych –mówi Agnieszka Kaleta ze Stowarzyszenia Plasterek.

Koncert odbędzie się w niedzielę 23 września w Państwowej Szkoły Muzycznej I st. Im. J. Paderewskiego w Tarnowskich Górach (ul. 9 Maja 1). Początek koncertu o godz. 16.

Informacja o biletach na koncert znajduje się na facebookowym profilu Stowarzyszenia Plasterek (https://www.facebook.com/plasterek ). Wejściówki w cenie od 30 zł będzie można również kupić w dniu koncertu.

 

koncert-plakat