Szpital na kilka godzin zamieni się w salon urody

Ekspertki od urody i wizerunku zawitają jutro do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach. Kosmetyczki i fryzjerki zadbają o panie, które na co dzień opiekują się w szpitalu swoimi chorymi dziećmi.

To już 4. edycja ‘Warsztatów piękna” w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach. Poprzednie spotkania cieszyły się wielką popularnością, a do niektórych specjalistek ustawiały się spore kolejki. To jedna z niewielu okazji dla rodziców, żeby odpocząć i oderwać się od szpitalnej codzienności. To również szansa na bezpłatne skorzystanie z usług specjalistek, które na co dzień pracują w renomowanych gabinetach urody.

Podczas jutrzejszych warsztatów panie (ale również chętni panowie) będą mogli bezpłatnie skorzystać z usług fryzjerki, kosmetyczki, wizażystki, manicurzystki i stylistki. Będzie tez można poddać się masażowi stóp. Rodzice mogą też po prostu wyjść na spacer – w tym czasie dziećmi zaopiekują się wolontariusze Fundacji „Mam Marzenie”, która współorganizuje wydarzenie.

 W Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach rodzice są stałą i ważną częścią szpitalnego krajobrazu. Opiekują się chorymi dziećmi, wspierają je, są w kontakcie z personelem medycznym. Niektórzy spędzają w szpitalu tygodnie, a nawet miesiące. Towarzyszy im lęk o zdrowie dzieci, szpitalna monotonia i codzienne niewygody. – Warsztaty piękna to drobny gest wdzięczności i wsparcia dla nich. Impreza odbywa się nazajutrz po Dniu Kobiet, jest to nasz prezent dla wszystkich dzielnych pań w szpitalu – mów Majka Jankowska z Fundacji Mam Marzenie.

„Warsztaty piękna” w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach (ul. Medyków 16) odbędą się w sobotę 9 marca 2019 r. Początek o godz. 10.00 (Sala z Sercem, I piętro). 

 

warsztaty-piekna-2019