Dzień Dziecka w szpitalu też może być ciekawy!

Przedstawienie teatralne, zabawa z klaunami, odwiedziny chodzących maskotek czy wreszcie pokaz kultowych polskich kreskówek – obchody Dnia Dziecka w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka zapowiadają się bardzo atrakcyjnie.

Świętowanie w szpitalu zaczynamy już w czwartek 30 maja, kiedy to mali pacjenci obejrzą spektakl „Przygody świnek”. Przedstawienie zaprezentują artyści z krakowskiego teatru Klaps Art.

Piątek w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka upłynie pod znakiem odwiedzin Misia Zdrowusia i maskotki Hibbi. Chodzące pluszaki odwiedzą pacjentów w ich salach i wręczą drobne upominki. Odwiedziny organizują wspólnie GCZD oraz producent słodyczy firma Milano.

1 czerwca w GCZD to przede wszystkim mnóstwo dobrego humoru. Małym pacjentom zapewnią go wolontariusze z Fundacji Dr Clown, którzy z uśmiechem i oczywiście prezentami odwiedzą dzieci na poszczególnych oddziałach szpitala. W tym dniu pacjenci wezmą też udział w projekcji retro kreskówek. Na ekranie w szpitalu zagoszczą m. in. Miś Uszatek, Reksio oraz Bolek i Lolek.

Również 1 czerwca na parkingu przed Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka stanie ambulans do oddawania krwi. Akcję organizuje Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach.

Obchody Dnia Dziecka w GCZD zakończą się w poniedziałek 3 czerwca. W tym dniu przedstawiciele Fundacji Oko w Oko w Rakiem będą rozdawać upominki pacjentom poradni przyszpitalnych działających w GCZD.

OBCHODY DNIA DZIECKA W GÓRNOŚLĄSKIM CENTRUM ZDROWIA DZIECKA:

Czwartek, 30 maja:

Spektakl „Przygody świnek” (godz. 14.00, Sala z Sercem).

Piątek 31 maja:

Miś Zdrowuś i maskotka Hibbi z odwiedzinami u małych pacjentów (godz. 10.00).

Sobota, 1 czerwca:

Wizyta wolontariuszy Fundacji Dr Clown (godz. 9.00 – 11.00).

Projekcja retro kreskówek (godz. 11.00-12.00, Sala z Sercem).

Akcja oddawania krwi zorganizowana przez RCKiK w Katowicach (godz. 10.00, parking przed szpitalem).

Poniedziałek 3 czerwca

Wręczanie upominków dla pacjentów poradni przyszpitalnych (od godz. 9.00).

 

29-05-19-Mis-Zdrowus-rozdaje-prezenty