Super zwierzaki zapukały do okien małych pacjentów

Zebra, lemur, lew i inne niesamowite zwierzaki zapukały do okien małych pacjentów Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka! Niezwykłą akcję w szpitalu zorganizowały Fundacja ISKIERKA i Grupa Tauron. Wydarzenie połączone było ze wznowieniem prac remontowych na oddziałach onkologii oraz neurochirurgii GCZD.

Tą akcją Fundacja ISKIERKA powróciła do działań wspierających małych pacjentów GCZD. Od wielu miesięcy, w związku z ograniczeniami wynikającymi  z pandemii, w szpitalu nie były prowadzone jakiekolwiek aktywności animujące czas małych pacjentów. Wcześniej stale odbywały się tu zajęcia z arteterapii, spotkania edukacyjne czy po prostu zabawy dla dzieci i ich opiekunów.

Skoro nie możemy planować działań animacyjnych w szpitalu, zdecydowaliśmy się zorganizować akcję na zewnątrz i dedykować ją wszystkim małym podopiecznym Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka – mówi Jolanta Czernicka-Siwecka, prezes Fundacji ISKIERKA.

W samo południe pod budynek GCZD podjechał wóz strażacki ze zwyżką i niespodzianką dla dzieci. Kiedy rozległa się muzyka i już większość małych nosków pojawiło się w oknach, kilkunastu wspinaczy z Katowickiego Klubu Wysokogórskiego w specjalnych kostiumach Super Zwierzaków przygotowanych przez Fundację ISKIERKA zjechało na linach z dachu, pukając do okien małych pacjentów i animując interakcje z dziećmi i ich opiekunami.

Koronawirus wstrzymał nie tylko organizację zajęć i animacji dla dzieci, ale także prace remontowe i modernizacyjne, które Fundacja ISKIERKA przy wsparciu Grupy Tauron rozpoczęła w grudniu 2019 na oddziałach onkologii oraz neurochirurgii GCZD.

Prace na obu oddziałach zostały już wznowione. Udało nam się dotychczas wyremontować łazienki i dostosować je dla osób z niepełnosprawnością, pomieszczenie do rozmów lekarza z rodzicem, pracownię USG i salę rehabilitacyjną. Czeka jeszcze do dokończenia kuchnia i pomalowanie wszystkich pomieszczeń z korytarzami. Jeszcze trochę przed nami. Mamy także zaplanowane działania integracyjne dla dzieci, które miejmy nadzieję dojdą do realizacji w przyszłym rokumówi prezes Jolanta Czernicka-Siwecka.

Jak podkreśla Marian Kreis, dyrektor Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach, taka pomoc w czasie pandemii jest dla szpitala bardzo ważna.Wielkie słowa uznania dla Fundacji ISKIERKA i partnera projektu Grupy Tauron za podjęcie decyzji o wyremontowaniu dziecięcych oddziałów onkologii oraz neurochirurgii. Cieszymy się, że po kilkumiesięcznej przerwie prace mogły ruszyć ponownie. Dzięki remontowi mali pacjenci, ich opiekunowie oraz nasz personel medyczny funkcjonować będą na co dzień w bardziej komfortowym otoczeniu, co pomoże w terapii i choć trochę ułatwi trudny czas leczenia. ISKIERKA po raz kolejny w istotny sposób wspiera nasz szpital. Dobrze jest mieć takich przyjaciół.

 

122437045_3493505347338986_539944567652554579_o