Czas mikołajków w dziecięcym szpitalu

Okolice 4 grudnia to dla pacjentów Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach czas nie tylko leczenia, ale i wizyt św. Mikołajów, prezentów i świątecznych atrakcji. Nie inaczej jest i w tym roku.

 W sobotę, 4 grudnia pacjenci przebywający w oddziałach szpitalnych  GCZD będą mogli wziąć udział w specjalnej sesji zdjęciowej. Każde dziecko będzie mogło się sfotografować na świątecznej ściance. Zdjęcia wykonane przez profesjonalnego fotografa /FB: A ten znowu z tym Aparatem/ zostaną później przesłane na adres mailowy opiekuna dziecka.

Również w sobotę, 4 grudnia przed katowickim szpitalem stanie bożonarodzeniowa choinka. Oficjalne odsłonięcie drzewka, wspólnie z wolontariuszami Fundacji Dr Clown oraz przedstawicielami firmy Aviva, którzy zorganizowali te akcję, zaplanowano na środę 8 grudnia.

W poniedziałek, 6 grudnia w GCZD odbędzie się mini kiermasz świąteczny. Za symboliczne kwoty będzie można kupić ozdoby świąteczne przygotowywane w ostatnich dniach przez pacjentów Oddziału Rehabilitacji Neurologicznej. Za środki zebrane podczas kiermaszu szpital kupi materiały i przybory, które wykorzystywane będą podczas prowadzonej w GCZD terapii manualnej pacjentów.

Jak co roku w grudniu do GCZD zawita kawalkada luksusowych ferrari i maserati. Pracownicy i klienci tych marek tradycyjnie przygotowali paczki mikołajkowe dla każdego małego pacjenta. W tym roku z powodów epidemicznych prezenty zostaną przekazane przed szpitalem.  Tradycyjnie odbędzie się przejazd luksusowych samochodów wokół szpitala.

Atrakcje dla pacjentów GCZD zapewniają też wolontariusze z wielu innych firm, instytucji, szkół, a także osoby prywatne. W tym roku prowadzono kilkanaście takich zbiórek. Zebrane podczas nich prezenty niemal codziennie trafiają do małych pacjentów katowickiego szpitala.

Ferrari GCZD