“Alpiniści dla WOŚP” za oknami GCZD

W niedzielę 30 stycznia alpiniści w strojach superbohaterów umyją okna w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka. Akcja odbędzie się w ramach 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

 Alpiniści dla WOŚP 2022 to ogólnopolska inicjatywa pracowników branży wysokościowej. Wielkie mycie okien szpitali dziecięcych zaczęło się  już w Warszawie w niedzielę 23  stycznia i trwa przez cały tydzień. Łącznie odbędzie się w 45 szpitalach zlokalizowany w 41 miastach. W akcji uczestniczy w sumie ok. 500 alpinistów. W tym roku wspomagają ich również ochotnicy straży pożarnej.

W Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach wielkie orkiestrowe świąteczne mycie okien rozpocznie się w niedzielę 30 stycznia o godz. 10.30. Za oknami szpitala zawiśnie  8-osobowy alpinistyczny team. Szpitalne okna umyją m. in. Batman, Spiderman i Minionek. Jeden z alpinistów ubierze strój Zdrowusia – chodzącej maskotki GCZD.

W ramach akcji prowadzona jest wirtualna zbiórka na rzecz Orkiestry. Wpłaty do e-skarbonki można dokonać pod adresem https://eskarbonka.wosp.org.pl/xxyeq4.

Akcja Alpiniści dla WOŚP po raz pierwszy odbyła się w zeszłym roku. Zaangażowały się w nią 22 szpitale z 18 miast. Zebrano wtedy 18 150zł.

Więcej o tej inicjatywie: https://www.facebook.com/AlpinisciDlaWOSP