Cele kursu:
Wprowadzenie i ujednolicenie zasad postępowania w trakcie resuscytacji noworodka bezpośrednio po urodzeniu w oparciu o wytyczne Europejskiej Rady Resuscytacji z roku 2021 (ERC 2021).
Kurs szczególną uwagę koncentruje na umiejętnościach praktycznych tj. kontrola temperatury, udrażniania dróg oddechowych, a także wykonywaniu wentylacji i innych zabiegów resuscytacyjnych wykonywanych u noworodka bezpośrednio po urodzeniu.
Adresaci kursu:
Kurs jest adresowany do wszystkich pracowników ochrony zdrowia, którzy mogą brać udział w resuscytacji noworodka. A w szczególności do lekarzy neonatologów, anestezjologów, pediatrów, ginekologów, zespołów pomocy doraźnej, położnych, pielęgniarek oddziałów noworodkowych i położniczych.
Przebieg i program kursu
Przed kursem uczestnicy otrzymują dostęp do materiałów elektronicznych i e-learningu oraz podręczniki z zaleceniem dokładnego zapoznania się z ich treścią. W ramach przygotowania przed kursem każdy uczestnik rozwiązuje pre-test (50 pytań, test wyboru) mający na celu ocenę poziomu wiedzy przed kursem. Pre-test to doskonała forma na pracę z podręcznikiem i przygotowanie się do kursu. Wynik pre-testu nie wpływa na ocenę końcową uczestnika kursu.
Kurs trwa jeden dzień (około 10 godzin) i obejmuje następujące treści:
I. Wykłady:
- Fizjologiczne podstawy resuscytacji po urodzeniu
- Resuscytacja po urodzeniu
- Postępowanie z wcześniakiem po urodzeniu
II. Stacje ćwiczeniowe – umiejętności praktyczne:
- Drogi oddechowe – udrażnianie i wentylacja
- Dostęp do naczyniowy i farmakoterapia w resuscytacji noworodka
- Uciskanie klatki piersiowej
- Stanowisko i sprzęt resuscytacyjny
III. Scenariusze kliniczne – symulacje przypadków medycznych (ćwiczenia)
IV. Egzamin teoretyczny i praktyczny
Kurs certyfikowany jest przez Europejską Radę Resuscytacji. Certyfikat uzyskuje się po zaliczeniu egzaminów teoretycznego i praktycznego, obejmującego materiał kursu. Certyfikat ważny jest przez okres 3 lat.
ZAPISY
Warunkiem uczestnictwa w kursie jest poprawne wypełnienie formularza zgłoszeniowego oraz dokonanie opłaty za kurs.
O udziale w kursie NLS zostaną Państwo poinformowani telefonicznie.
Data najbliższego kursu:
16.11.2024 r. (1 dzień)
Termin zgłoszeń:
do 11.10.2024 r.
Cena:
1350 zł brutto
Warunkami przyjęcia na kurs są:
-
- akceptacja regulaminu kursu,
- dokonanie w terminie zgłoszenia za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego,
- terminowe opłacenie udziału w kursie.
Płatność za kurs należy dokonać za pośrednictwem przelewu bankowego na poniżej wskazany rachunek najpóźniej do 11.10.2024 r.
Numer Rachunek – Bank Gospodarstwa Krajowego:
98 1130 1091 0003 9032 2920 0014
Właściciel rachunku:
Górnośląskie Centrum Zdrowia Dziecka im. św. Jana Pawła II Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny nr 6 Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach
Tytuł przelewu:
„Kurs NLS – imię i nazwisko uczestnika kursu”
Regulamin Kursu
Formularz zgłoszeniowy
Górnośląskie Centrum Zdrowia Dziecka im. św. Jana Pawła II
Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny nr 6 Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach
40-752 Katowice, ul. Medyków 16
Robert Latacz – nr tel.: 508 194 306
Magdalena Handkiewicz – nr tel.: 32 207 1521
Śląski Uniwersytet Medyczny zaprasza na szkolenie online z zakresu profilaktyki nowotworów płuc, które jest częścią projektu „Badania przesiewowe za pomocą niskodawkowej tomografii komputerowej metoda poprawy wyleczalności raka płuca w makroregionie śląskim”. Szkolenie jest skierowane do personelu lekarskiego (pulmonologów, torakochirurgów, radiologów), pielęgniarskiego oraz pomocniczego.
Więcej informacji na temat projektu i szkolenia znajduje się na stronie internetowej uczelni pod adresem http://sum.edu.pl/nowotwory-pluc .
SUM – NOWOTWORY PŁUC
Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach jako jedna z najstarszych uczelni w regionie, powołana do życia w 1948 roku, za swoją misję przyjmuje nowoczesne kształcenie studentów w zawodach medycznych, łącząc je z wychowaniem w duchu poszanowania wolności nauki, humanizmu i etyki, dla ogólnonarodowego dobra i pożytku.
sum.edu.pl