Górnośląskie Centrum Zdrowia Dziecka im. św. Jana Pawła II Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny nr 6 Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Deklaracja dostępności dotyczy strony internetowej gczd.katowice.pl
Data publikacji strony internetowej: 2022-08
Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2024-06-10
Stan dostępności cyfrowej
Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.
- nie wszystkie informacje nietekstowe posiadają alternatywę tekstową;
- powiększenie strony do 200% powoduje nachodzenie na siebie treści;
- przy nawigacji za pomocą klawiatury z wykorzystaniem czytnika ekranu następuje utrata funkcjonalności zamieszczonego bannera na stronie głównej;
- nie wszystkie elementy posiadają widoczny fokus.
Skróty klawiaturowe
Na stronie internetowej można używać standardowych skrótów klawiaturowych przeglądarki.
Aplikacje mobilne
Jednostka nie posiada aplikacji mobilnej.
Przygotowanie deklaracji dostępności
Data sporządzenia deklaracji: 2020-09
Data ostatniego przeglądu deklaracji: 2024-08-01
Deklarację sporządzono na podstawie audytu przeprowadzonego przez firmę zewnętrzną.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
Na tej stronie internetowej są problemy, które wynikają z niespełnienia wymogów dostępności cyfrowej? Zgłoś to do Działu Teleinformatyki:
e-mailowo: informatycy@gczd.katowice.pl lub telefonicznie:32 207 15 42.
W zgłoszeniu podaj:
- swoje imię i nazwisko;
- swoje dane kontaktowe (np. numer telefonu, e-mail);
- dokładny adres strony internetowej, na której jest niedostępny element lub treść;
- opis, na czym polega problem i jaki sposób jego rozwiązania byłby dla Ciebie najwygodniejszy.
Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością
Na Twoje zgłoszenie odpowiemy najszybciej jak to możliwe, nie później niż w ciągu 7 dni od jego otrzymania.
Jeżeli ten termin będzie dla nas zbyt krótki, poinformujemy Cię o tym. W tej informacji podamy nowy termin, do którego poprawimy zgłoszone przez Ciebie błędy lub przygotujemy informacje w alternatywny sposób. Ten nowy termin nie będzie dłuższy niż 2 miesiące.
Jeżeli nie będziemy w stanie zapewnić dostępności cyfrowej strony internetowej lub treści według Twojego zgłoszenia, zaproponujemy Ci dostęp do nich w alternatywny sposób.
Jeżeli nasze działania nie będą dla Ciebie zadowalające, możesz zgłosić skargę do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka. Jeżeli nadal będziesz mieć uwagi do naszych działań związane z dostępnością cyfrową, możesz zgłosić je do Rzecznika Praw Obywatelskich.
Dostępność architektoniczna
Górnośląskie Centrum Zdrowia Dziecka im. św. Jana Pawła II Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny nr 6 Śląskiego Uniwersytetu medycznego w Katowicach, ul. Medyków 16, 40-752 Katowice
- Do budynku prowadzą 3 wejścia. Wejście główne do Szpitala i Przyszpitalnych Poradni Specjalistycznych, wejście na SOR oraz wejście dla przyjęć planowych. Do wejścia głównego prowadzą schody, przy których znajduje się podjazd dla wózków. Wejście na SOR znajduje się po lewej stronie od wejścia Głównego, na poziomie ulicy. Wejście do przyjęć planowych znajduje się z tyłu wysokiego budynku, za wejściem na SOR, na wprost lądowiska dla helikopterów, na poziomie ulicy i prowadzą do niego poziome oznaczenia.
- Rejestracje do Przyszpitalnych Poradni Specjalistycznych znajdują się po lewej stronie od wejścia głównego, w dwóch równoległych korytarzach. Po prawej stronie znajduje się punkt ochrony.
- Po lewej stronie od wejścia głównego znajduje się winda, która można dojechać na poziom -1,0,1.
- Windy, którymi można dojechać na Oddziały Szpitalne (poziom od -1 do 8) znajdują się na końcu korytarzy (dwa korytarze na wprost, z lewej i prawej strony klatki schodowej).
- Toaleta dla osób z niepełnosprawnościami znajduje się na parterze, na wprost rejestracji pediatrycznej oraz na każdym piętrze w holu windowym.
- Przed wejściem głównym na parkingu wyznaczono 11 miejsc parkingowych dla osób z niepełnosprawnościami, a przy SOR 1 miejsce.
- Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.