Wielki Piknik Integracyjny Fundacji Iskierka

Już po raz kolejny, 9 czerwca w chorzowskim Skansenie, spotkali się podopieczni Fundacji ISKIERKA, w tym pacjenci Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka im. Jana Pawła II w Katowicach, by wspólnie z personelem medycznym oraz przyjaciółmi fundacji spędzić wolne, letnie popołudnie i odreagować przy tym stres związany z chorobą.

Na uczestników wydarzenia czekały niesamowite atrakcje: skakańce, karuzele i cieszące się od lat niezmiennym zainteresowaniem dmuchańce. W tym roku piknik miał typowo westernowski klimat. Dzieci mogły korzystać z konnych przejażdżek, zawodów strzeleckich czy próby ujarzmienia mechanicznego byka.

Na terenie Skansenu przechadzali się prawdziwi kowboje, wzbudzając przy tym zainteresowanie wszystkich uczestników zabawy. Nie zabrakło również tego, co na pikniku pojawić się musi, czyli pysznego jedzenia i cukrowej waty. Podczas pikniku, w kontekście Nagrody Polskiej Rady Biznesu za Działalność Społeczną, nagrany został teledysk do utworu „Happy” Pharrell’a Williamsa, który można zobaczyć na kanale You Tube ISKIERKI.

Piknik integracyjny Fundacji ISKIERKA jest cykliczną imprezą organizowaną od 2005 roku. Jego głównym zamierzeniem jest stworzenie podopiecznym fundacji przestrzeni do wspólnej zabawy, integracji społecznej oraz odreagowania wszystkich negatywnych emocji towarzyszących chorobie.

Tekst i foto: Fundacja Iskierka