Strefa Rodzica już otwarta

Na Oddziale Chirurgii i Urologii Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka miało miejsce uroczyste otwarcie Strefy Rodzica. Przedsięwzięcie zostało zrealizowane w ramach ogólnopolskiego projektu społecznego “Strefa Rodzica. Budimex Dzieciom”.

Jego istotą jest tworzenie na oddziałach dziecięcych szpitali, stref przyjaznych rodzicom małych pacjentów. Podczas realizacji projektu adaptowane są istniejące w poszczególnych placówkach pomieszczenia lub przestrzenie. Brane są również pod uwagę indywidualne potrzeby oraz warunki lokalowe szpitali, co daje możliwość szybkiego rozpoczęcia i zakończenia prac oraz elastycznego dopasowania projektu do istniejącej sytuacji.

W Strefie Rodzica można wypocząć, przygotować posiłek lub po prostu pobyć ze swoim chorym dzieckiem i choć na chwilę oderwać się od szpitalnej rzeczywistości. W wymiarze edukacyjnym, akcja promuje uczestnictwo rodziców w procesie hospitalizacji, co – jak potwierdzają badania – realnie wpływa na szybkość powrotu dziecka do zdrowia.

W uroczystym otwarciu wzięli udział przedstawiciele władz miasta, Dyrekcja i personel medyczny Szpitala. Obecna była również aktorka Agnieszka Grochowska, ambasadorka projektu, która na kilka godzin przed otwarciem strefy wspierała pracowników katowickiego rejonu firmy Budimex przy montażu, ustawianiu mebli, pracach dekoracyjnych i aranżacji wyposażenia.