Inwazja świętych Mikołajów na GCZD!

W najbliższych dniach małych pacjentów szpitala dziecięcego w Katowicach-Ligocie czeka mnóstwo odwiedzin. I oczywiście prezentów.

We wtorek 6 grudnia dzieciaki w szpitalu odwiedzi metropolita katowicki abp Wiktor Skworc Jego Ekscelencja o godz. 9.00 odprawi nabożeństwo w Kaplicy Aniołów Stróżów, później spotka się z pacjentami oddziału onkologii, hematologii i chemioterapii, ich rodzicami oraz personelem medycznym.

Wielkie emocje zapowiadają się o godz. 12.00! Pod Górnośląskie Centrum Zdrowia Dziecka podjadą wtedy 3 ekskluzywne Ferrari z katowickiego salonu tej marki. Przedstawiciele Ferrari wręczą nagrody zwycięzcom konkursu plastycznego, w którym dzieci miały za zadanie narysować swój wymarzony samochód wyścigowy.  Nagrodą będzie oczywiście przejażdżka Ferrari. Rzecz jasna, laureaci zabawy będą musieli na nią poczekać do momentu wypisu ze szpitala. Nie będzie natomiast trzeba czekać na inne prezenty od Ferrari. We wtorek pracownicy salonu rozdadzą je na niemal wszystkich oddziałach naszego szpitala.

To nie koniec atrakcji, które ekipa Mikołajów przygotowała dla pacjentów GCZD. 6 grudnia o godz. 9.00 pacjenci Szpitalnego Oddziału Ratunkowego dostaną od katowickiej redakcji RMF audiobooki. Na godz. 14.00 wizytę w szpitalu, rzecz jasna z prezentami, zapowiedzieli przedstawiciele Ruchu Chorzów. O godz. 15.00 wolontariusze Fundacji Stonoga trafią z upominkami na oddziały laryngologii oraz kardiologii. Natomiast o godz. 16.00 w szpitalu zagoszczą z niespodziankami strażacy  z OSP Żarki. Również o godz. 16.00 mikołajkowe obchody rozpoczną w GCZD wolontariusze Fundacji Dr Clown.

Ale świętowanie zacznie się w GCZD w poniedziałek 5 grudnia. O godz. 13.30 z prezentami do naszego szpitala trafią w tym dniu przedstawiciele GKS-u Katowice. Kolejny raz katowicki klub będzie wspierał Górnośląskie Centrum Zdrowia Dziecka. W marcu, dzięki zorganizowanej przez piłkarzy akcji , nasz szpital wzbogacił się o kilkadziesiąt krzeseł.

To nie koniec „poniedziałkowych Mikołajów” w GCZD. 5 grudnia o godz. 10.00 przedstawiciele Wydawnictwa Debit przekażą do naszych oddziałowych świetlic zestaw książek dla dzieci. O godz. 11.00 z prezentami do szpitala trafią reprezentanci marki Nutricia. Jak zwykle w poniedziałek o godz. 16.00 pacjentów oddziału onkologii, hematologii i chemioterapii odwiedzą wolontariusze Stowarzyszenia „IV piętro”.

 

Santa Claus with a sac
Santa Claus with a sac