Śląski Dzień Zdrowia dla małych pacjentów

Lekarze z Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka zapraszają na Śląski Dzień Zdrowia. W najbliższą sobotę 11 marca w Międzynarodowym Centrum  Kongresowym w Katowicach na małych pacjentów czekają specjaliści medycyny dziecięcej i mnóstwo dobrej zabawy.

Przez całą imprezę mali pacjenci wraz z rodzicami będą mogli skorzystać z bezpłatnych porad dziecięcych kardiologów, diabetologów oraz ortopedów.
Będzie też można porozmawiać z dietetykami oraz edukatorami diabetologicznymi. Ratownicy medyczni z Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka zaprezentują pokaz pierwszej pomocy. Na zaproszenie Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w imprezie wezmą udział aktorzy Teatru Rozrywki w Chorzowie, którzy będą czytać dzieciom szpitalny przewodnik “Wyprawa po skarb zdrowia”. W Śląskim Dniu Zdrowia weźmie też oczywiście udział szpitalna maskotka Zdrowuś.

Śląski Dzień Zdrowia to impreza towarzysząca Kongresowi Wyzwań Zdrowotnych. Przez całą sobotę mieszkańcy regionu będą mogli skorzystać z bezpłatnych
porad i konsultacji medycznych kilkudziesięciu specjalistów, na co dzień pracujących w szpitalach klinicznych Śląskiego Uniwersytetu Medycznego oraz innych placówkach. W osobnych strefach chętni będą mogli wysłuchać wykładów medycznych oraz wziąć udział w zajęciach sportowych.

Śląski Dzień Zdrowia odbędzie się w sobotę 11 marca w godz. od 10. do 17.00 w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Cały program imprezy
znajduje się na stronie www.slaskidzienzdrowia.pl . Imprezę organizują PTWP SA, Miasto Katowice oraz Śląski Uniwersytet Medyczny.

banery-dni-otwarte_336x280