Superbohaterowie myją okna w GCZD

Superman i Spiderman z myjką i wiadrem w ręku? W Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka słynni superbohaterowie włączyli się w wiosenne porządki.

W szpitalu trwa właśnie wielkie mycie okien. Za prace na zewnątrz budynku odpowiada specjalistyczna firma Alpinator z Tychów.  Na czas zlecenia jej pracownicy wcielili się w postacie słynnych superbohaterów. Superman i dwóch Spidermanów w ciągu kilku dni umyją okna na wszystkich 9 kondygnacjach szpitala.

Jak mówi Tomasz Żłobiński z Alpinatora, firma ma duże doświadczenie w tego typu pracach na wysokości. – Nigdy jednak się nie przebieraliśmy. Gdy przedstawiciele szpitala poprosili nas, byśmy ubarwili naszą pracę, zdecydowaliśmy się na superbohaterów. To był strzał w dziesiątkę.

Niecodzienna ekipa za oknem wywarła na małych pacjentach duże wrażenie. Dzieci, ale też ich rodzice, robili superbohaterom zdjęcia, rozmawiali z nimi, przybijali piątki. – To fantastyczne, że w taki sposób możemy choć trochę urozmaicić im pobyt w szpitalu – mówi Tomasz Żłobiński.

Wielkie mycie okien potrwa w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka do czwartku 23 marca.

superbohater