Powrót do zdrowia w ładnym otoczeniu

Pacjenci Oddziału Pediatrii i Neurologii Wieku Rozwojowego GCZD mogą już korzystać z odremontowanej i wyposażonej na nowo oddziałowej świetlicy i poczekalni.  

Modernizacja pomieszczeń to wspólne dzieło pracowników szpitala i załogi sieci IKEA. Ci pierwsi wyremontowali i odmalowali obie sale. Odświeżone wnętrza zostały następnie urządzone przez pracowników IKEA. Katowicki sklep tej sieci przekazał bezpłatnie szpitalowi m. in. meble, zabawki i rolety. Pracownicy sklepu w ramach wolontariatu zmontowali meble i zaaranżowali pomieszczenia.

– Dziękuję za tę pomoc. Pobyt w szpitalu to nie tylko leczenie, ale i czas wolny. Bardzo się cieszę, że nasi pacjenci będą mogli go spędzać w tak ładnym otoczeniu – mówi dr Jerzy Pietruszewski, szef Oddziału Pediatrii i Neurologii Wieku Rozwojowego GCZD.

Górnośląskie Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach nie po raz pierwszy współpracuje z IKEA. Katowicki sklep tej sieci regularnie przekazuje szpitalowi meble i elementy wystroju wnętrz. Pracownicy IKEA organizowali też w GCZD akcję rozdawania pluszaków.

 

IMG_7588