Finał akcji “Cały Śląsk szyje jaśki”

Kolorowe poszewki uszyte dla Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka są już w naszym szpitalu. 14 maja, w Sali z Sercem, w obecności mediów i zaproszonych gości miało miejsce ich uroczyste przekazanie.

Do podopiecznych szpitala trafiło kilkaset poszewek uszytych przy pomocy blogerek i dziesiątek wolontariuszy w ramach wielkiej akcji społecznej „Cały Śląsk szyje jaśki”. Jej przeprowadzenie nie byłoby możliwe bez Natalii Bielawskiej – pomysłodawczyni przedsięwzięcia, Ikei Katowice – organizatora oraz Agencji Kobold PR, która podjęła się nagłośnienia akcji w mediach.

Podziękowania na ich ręce, w imieniu małych pacjentów i pracowników placówki, złożyła dr n. biol. Barbara Wawrzeńczyk-Anders, Dyrektor GCZD. – To nie tylko rzecz użyteczna. Do tego jaśka będą się przytulały chore dzieci, do niego będą się zwierzały, będą płakały i z radości i ze szczęścia, ale i ze smutku, i to jest takie bardzo ważne. Te jaśki są dla nas ogromnym symbolem dobroci i wsparcia – mówiła wzruszona.

Wszystkie obecne na sali dzieci zostały obdarowane poszewkami. Wysłuchały również bajki o Pingwinku i sile przyjaźni, w wykonaniu Agnieszki Radzikowskiej, aktorki Teatru Śląskiego. Poczęstunek w postaci owoców i napojów przygotował dla nich Auchan Katowice.

Finał akcji, za wyjątkiem Natalii Bielawskiej, zaszczycił również Kornel Gała, jeden z jej głównych bohaterów. Ten niezwykły jedenastolatek samodzielnie uszył dla pacjentów naszego szpitala aż dwadzieścia poszewek. Na tym jednak nie koniec. Zapowiedział już swój udział w kolejnych spotkaniach szyciowych, które odbywają się w wielu miastach na terenie kraju.

Wszystkim osobom zaangażowanym w akcję jeszcze raz gorąco dziękujemy.