Obchody Światowego Dnia Zdrowia

W piątek 7 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Dzień Zdrowia. Tegoroczne obchody odbywają się pod hasłem „Depresja: porozmawiajmy”.

Światowy Dzień Zdrowia obchodzony jest 7 kwietnia w rocznicę powstania Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Obchody każdego roku koncentrują się wokół konkretnego tematu związanego ze zdrowiem, dotykającego ludzi na całym świecie.

W tym roku hasłem przewodnim Światowego Dnia Zdrowia jest „Depresja: porozmawiajmy”. Według danych WHO depresja jest jedną z wiodących przyczyn złego stanu zdrowia i niepełnosprawności na całym świecie. Zgodnie z najnowszymi szacunkami WHO, ponad trzysta milionów ludzi na świecie żyje obecnie z depresją. Liczba ta w ostatnich 10 latach wzrosła o blisko 20 proc. Brak wsparcia dla osób z zaburzeniami psychicznymi, w połączeniu z obawą przed stygmatyzacją, uniemożliwia tym chorym znalezienie pomocy i właściwej terapii.

W Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach nie funkcjonuje oddział psychiatryczny, dlatego też poświęcone depresji tegoroczne obchody Światowego Dnia Zdrowia będą miały ograniczony zakres. O godz. 11.00 nauczyciele i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 im. Krystyny Bochenek zaprezentują program artystyczny, przygotowany właśnie z okazji Światowego Dnia Zdrowia. Występ odbędzie się w Sali z Sercem, początek o godz. 11.

Więcej informacji o Światowym Dniu Zdrowia znajduje się  na stronie http://www.who.int/campaigns/world-health-day/2017/event/en/

Depression-Let's-Talk