Bohaterowie Gwiezdnych Wojen odwiedzą naszych pacjentów

Potężna dawka mocy dla chorych dzieci! W środę 7 listopada pacjentów Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka odwiedzą bohaterowie sagi Star Wars.

 Imperium Galaktyczne i Rebelia znów połączyły siły, by wywołać uśmiech na twarzach dzieci, które na co dzień zmagają się z ciężkimi chorobami, a szpital z konieczności jest niemal ich drugim domem. Małych pacjentów odwiedza jutro m. in. mistrz Obi-Wan Kenobi oraz Darth Maul – jeden z najbardziej rozpoznawalnych Lordów Sith. W szpitalu pojawią się m. in. szturmowcy Imperium oraz Jawowie, czyli sympatyczni zbieracze złomu z planety Tatooine.

W postacie bohaterów Gwiezdnych Wojen wcielą się członkowie Polskiego Garnizonu Legionu 501, Imperium Mocy oraz Rebel Legion – trzech organizacji kostiumowych zrzeszających fanów sagi. Gwiezdna ekipa gościła już w GCZD w 2017 roku. Ich odwiedziny były wtedy sporą sensacją. Mali pacjenci reagowali na gości bardzo emocjonalnie, było mnóstwo uśmiechu, przybijania „piątek” i wspólnych zdjęć.

– Tamte wizyta w Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka była dla nas wyjątkowa, również nam przyniosła wiele emocji. Cieszymy się, że znów odwiedziny małych pacjentów i ich opiekunów i choć trochę wesprzemy ich w trudnym czasie pobytu w szpitalu – mówi Krzysztof Wencel z ekipy Star Wars.

Wizyta postaci z Gwiezdnych Wojen w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach (ul. Medyków 16) odbędzie się w środę 7 listopada. Początek o godz. 16.

 

Star-Wars-w-GCZD-2017_4